3,7 V lithium-ion-polymeerbatterijen: techniek, opladen, veiligheid en aangepaste oplossingen

Aug 21, 2026

Laat een bericht achter

Snel antwoord:

Een lithium-ion-polymeer (LiPo)-batterij van 3,7 V is een oplaadbare zak--cel en een van de meest voorkomende typenlithium-ion-polymeerbatterijcellen gebruikt in compacte elektronische producten. Het lichtgewicht gelamineerde zakje kan dun, gebogen of in aangepaste afmetingen worden gemaakt, waardoor het uitstekend geschikt is voor wearables, IoT-apparaten, medische elektronica, draagbare apparatuur en robotica.

Bij productontwerp is capaciteit slechts een deel van de beslissing. De cel moet ook voldoen aan de vereiste continue en piekontlaadstroom/C--waarde, laadprofiel, beveiligingscircuit (PCM/BMS), bedrijfstemperatuur, beschikbare ruimte, connector- en draadconfiguratie en certificeringsbehoeften. Bij OEM-projecten helpt het vroegtijdig definiëren van deze parameters spanningsval, hitte, slechte looptijd, veiligheidsproblemen en dure herontwerpen te voorkomen.

 

 

Invoering

Het kiezen van een LiPo-batterij van 3,7 V begint met de mechanische ruimte en het belastingsprofiel van het product-en niet alleen met een capaciteitsdoel.

 

Deze cellen worden veel gebruikt omdat ze een laag gewicht, compacte verpakking en flexibele vormfactoren combineren. Maar een batterij die in de behuizing past, kan nog steeds ondermaats presteren als de laadspanning, C-rating, beveiligingsinstellingen, temperatuurbereik of certificeringstraject verkeerd zijn.

 

In deze handleiding worden de technische parameters uitgelegd die er het meest toe doen-van celstructuur en CC/CV-opladen tot ontlaadcapaciteit, PCM/BMS-bescherming, opslag, veiligheid en aangepaste OEM-opties-zodat u eerder in de ontwerpcyclus de juiste 3,7V LiPo-oplossing kunt selecteren of specificeren.

 

 

1. Wat is een lithium-ion-polymeerbatterij van 3,7 V?

A lithium-ion-polymeerbatterij 3,7 Vis een oplaadbare lithiumbatterij, ingebouwd in een flexibel gelamineerd aluminium zakje.

Het wordt ook vaak a genoemd3,7V lipocel, enkele-cello-lipobatterij, of1S lithium-polymeerbatterij.

LiPo-cellen gebruiken een lichtgewicht buidelstructuur. Dit geeft productontwerpers veel meer vrijheid bij het werken met dunne, gebogen of -beperkte behuizingen [1].

 

Chemie en werkingsprincipe

Binnen eeneencellige lipocombineert de batterij doorgaans een lithiumkobaltoxide (LCO), nikkelmangaankobalt (NMC) of ternair kathodemateriaal met een geïntercaleerde grafietanode [1].

 

Tijdens het laden en ontladen bewegen lithiumionen zich door de elektrolyt tussen de kathode en de anode.

De belangrijkste spanningsparameters zijn onder meer:

  • Nominale spanning: 3,7 V

Dit is de gemiddelde werkspanning van een standaard lithiumpolymeercel onder normale ontladingsomstandigheden [1].

  • Maximale laadspanning: 4,20 V

Een standaard 3,7V LiPo-batterij wordt normaal gesproken opgeladen tot 4,20V.

  • Hoogspanningsvarianten: 3,8 V / 3,85 V

Geavanceerdhoog-spanninglipo (LiHV)cellen kunnen worden opgeladen tot 4,35V of 4,40V. Deze ontwerpen worden gebruikt wanneer een hogere energiedichtheid vereist is binnen dezelfde mechanische voetafdruk [2].

 

 

2. Technische vergelijking: lithium-ion versus lithium-polymeerbatterijen

Ingenieurs vergelijken lithium-polymeercellen van het buideltje-type vaak met cilindrische lithium--ioncellen zoals18650En21700formaten [3].

Beide technologieën maken gebruik van lithium{0}}ionchemie, maar hun mechanische constructie zorgt voor belangrijke verschillen.

 

Parameter

3,7 V lithium-ion-polymeer (LiPo)

Cilindrische lithium-ion (18650/21700)

Vormfactor

Flexibele, ultra-dunne hoes, gebogen of aangepaste vormen

Stevige stalen of aluminium cilindrische bus

Gravimetrische energiedichtheid

Hoog door lager verpakkingsgewicht en geen zware stalen behuizing

Hoog tot zeer hoog

Volumetrische flexibiliteit

Uitstekend geschikt voor aangepaste afmetingen en strakke mechanische behuizingen

Vaste gestandaardiseerde afmetingen zoals 18 mm × 65 mm

Interne weerstand (IR)

Kan hoge ontladingssnelheden ondersteunen met geoptimaliseerde gestapelde elektrodeontwerpen

Laag tot matig, afhankelijk van de chemie en celconstructie

Veiligheidsmechanisme

Het zakje kan bij ernstig misbruik uitzetten of opzwellen

Mogelijk inclusief CID-, PTC- en burst-vent-beveiliging [4]

Gewicht

Zeer gewicht-geoptimaliseerd

Zwaarder vanwege de metalen structuur

 

Voor veel draagbare producten komt de beslissing neer op het mechanische ontwerp.

Als de behuizing een vast cilindrisch batterijcompartiment heeft, is een 18650 of 21700 wellicht de betere keuze.

Als de beschikbare ruimte dun, onregelmatig, gebogen of sterk aangepast is, a3,7 V lithium-ion-polymeerbatterijgeeft het ontwerpteam doorgaans meer flexibiliteit.

 
3. Spanningsvensters en CC/CV-oplaadprotocol
 

A eencellige 3,7V lithiumbatterijmag niet rechtstreeks op een vaste gelijkstroomvoeding worden aangesloten.

Het vereist een gecontroleerdeCC/CV-laadprofiel, wat betekent opladen met constante stroom/constante spanning [3], [5].

Deze oplaadmethode is standaard voor lithium-ion- en lithium-polymeercellen.

cccv charging process
 
 

Fase met constante stroom (CC).

De lader levert eerst een geregelde laadstroom.

Er is een typisch standaard laadtarief0,5C tot 1C, afhankelijk van de celspecificatie.

Tijdens deze fase stijgt de accuspanning geleidelijk totdat deze de maximale laaddrempel van ongeveer bereikt4.20V [5].

 

Fase met constante spanning (CV).

Zodra de cel bereikt4,20 V ± 50 mVhoudt de lader de spanning constant.

De laadstroom begint dan af te nemen [5].

In deze fase kan de batterij de volledige capaciteit bereiken zonder de klemspanning voortdurend te verhogen.

 

Beëindiging van de kosten

Het opladen eindigt wanneer de stroom daalt tot het opgegeven afsnijniveau.

Een gebruikelijk beëindigingsbereik is ongeveer0,02 °C tot 0,05 °C [5].

 

Ontladingsafsnijspanning

De onderste bedrijfslimiet ligt doorgaans rond3.00V.

Diepe ontlading hieronder ongeveer2.50V–2.80Vkan ernstige celdegradatie veroorzaken. Het kan ook het risico vergroten op het oplossen van de koperen stroomcollector, interne kortsluiting en permanent capaciteitsverlies [6].

 
 

4. C-Crating- en ontladingscurven begrijpen

DeC-beoordelingbeschrijft de laad- of ontlaadstroom in verhouding tot de nominale batterijcapaciteit.

De basisberekening is:

Stroom (A)=Capaciteit (Ah) × C-Tarief

Bijvoorbeeld:

Een batterij van 1000mAh is gelijk aan 1Ah.

Bij 1C:

1Ah × 1C=1A

Bij 5C:

1Ah × 5C=5A

Dit is de reden waarom C-rating zo belangrijk is bij het selecteren van een3,7V lipo-batterijvoor verschillende toepassingen.

 

► Lage-afvoer- en stand-by-apparaten: 0,2 °C–1 °C

Dit bereik is gebruikelijk voor producten die voorrang geven aan runtime en levensduur boven piekstroom.

Typische toepassingen zijn onder meer:

  • IoT-sensoren
  • Slimme wearables
  • Medische volgapparatuur
  • Bluetooth-apparaten
  • Bewakingssystemen met laag-vermogen

Voor deze producten zijn stabiele ontlading en lage zelfontlading-meestal belangrijker dan extreme stroomuitvoer.

 

► Continue mediumontlading: 2C–5C

Dit bereik is beter geschikt voor apparaten met een gemiddeld stroomverbruik.

Typische toepassingen zijn onder meer:

  • Mobiele POS-terminals
  • Draagbare industriële scanners
  • RF-zenders
  • Draagbare elektronica
  • Kleine motoren en actuatoren

De batterij moet een stabiele spanning behouden en tegelijkertijd een hogere continue stroom leveren.

 

► LiPo-pakketten met hoge-snelheid: 15C–30C+ Burst

Hoogwaardige LiPo-pakketten-zijn ontworpen voor toepassingen die een zeer hoge piekstroom nodig hebben.

Typische voorbeelden zijn onder meer:

  • Multicopters
  • Commerciële drones
  • Robotica
  • RC-apparatuur
  • Dynamische servo-actuatoren
  • Draagbare systemen met hoog-vermogen

 

Deze toepassingen vereisen mogelijk 15C, 20C, 25C, 30C of hogere burst-ontladingsprestaties.

Het selecteren van de juiste C-rating is van cruciaal belang.

Een batterij met onvoldoende ontladingsvermogen kan te maken krijgen met overmatige spanningsval, warmteontwikkeling, een slechte looptijd of een kortere levensduur.

 
37V lipo cell
 
 

5. Batterijbescherming: waarom PCM en BMS verplicht zijn

Lithiumbatterijen vereisen gecontroleerde bedrijfsomstandigheden.

Overbelasting, over{0}}ontlading, kortsluiting, overmatige stroomsterkte en abnormale temperaturen kunnen allemaal veiligheidsrisico's met zich meebrengen.

Dat is de reden waarom veel ontwerpen van batterijpakketten eenBeveiligingscircuitmodule (PCM)ofBatterijbeheersysteem (BMS).

Voor draagbare lithiumbatterijtoepassingen kan de veiligheidsevaluatie ook normen omvatten zoalsIEC 62133 [4], [7].

Typische 3,7V LiPo-beschermingsstructuur

 

► Overbelastingsbescherming

De PCM verbreekt het laadpad als de celspanning boven de gespecificeerde drempel voor bescherming tegen overladen komt.

Er kan een typisch beschermingsbereik aanwezig zijn4.25V–4.30V [4].

Dit helpt voorkomen dat de accu op een onveilige laadspanning blijft.

 

► Bescherming tegen over-ontlading

Het beveiligingscircuit ontkoppelt de belasting wanneer de celspanning onder het gespecificeerde uitschakelniveau daalt.

Een typisch bereik kan in de buurt zijn2.40V–2.50V [4].

Dit helpt het risico op schade door diepe ontladingen te verminderen.

 

► Kortsluiting en overstroombeveiliging

Snel-werkende MOSFET-schakelaars kunnen de batterij loskoppelen wanneer de stroom boven de ontworpen limiet komt.

Dit beschermt de cel en aangesloten elektronica tijdens:

  • Externe kortsluiting
  • Voorwaarden voor motorstalling
  • Overmatige belastingsstroom
  • Bedradingsfouten
  • Abnormale stroompieken

Voor toepassingen met hoge-stroom moeten de PCM-instellingen overeenkomen met zowel de batterijcel als het daadwerkelijke belastingsprofiel.

 

► Thermisch beheer met een NTC-thermistor

EenNTC-thermistorkan worden toegevoegd om de batterijtemperatuur te controleren.

Het hostapparaat of de oplader kan dit temperatuursignaal gebruiken om het opladen te stoppen wanneer de batterij zich buiten het goedgekeurde werkingsbereik bevindt.

Een gebruikelijk laadtemperatuurbereik is ongeveer0 graden tot 45 graden, hoewel de werkelijke limiet afhangt van de celspecificatie [7].

Voor medische apparaten, wearables, elektronica voor buitenshuis en toepassingen met hoog-vermogen kan thermische bewaking een belangrijk onderdeel zijn van het veiligheidsontwerp van de batterij.

 
6. Toepassingen in de echte-wereld

 

Het belangrijkste voordeel van lithiumpolymeertechnologie is ontwerpflexibiliteit.

A oplaadbare lithium-polymeerbatterijkan in vele diktes, capaciteiten, vormen, ontladingssnelheden en draadconfiguraties worden gebouwd.

Dat maakt het geschikt voor een breed scala aan producten.

 

► Wearables en slimme polsapparaten

Draagbare artikelenhebben vaak een zeer beperkte interne ruimte.

De vorm van de batterij is net zo belangrijk als de capaciteit van de batterij.

Mogelijke ontwerpen zijn onder meer:

  • Boog-vormige LiPo-batterijen
  • Gebogen LiPo-cellen
  • Ultra-dunne lithium-polymeerbatterijen
  • Kleine buidelcellen
  • Op maat gemaakte-lithium-polymeerbatterijen

 

Typische toepassingen zijn onder meer:

  • Smartwatches
  • Medische polsbandjes
  • Fitness-trackers
  • Slimme ringen
  • Draagbare gezondheidsmonitoren

Voor deze projecten moeten de afmetingen van de batterij mogelijk de productbehuizing volgen in plaats van andersom.

► Slimme IoT en externe sensoren

IoT-productenhebben meestal een laag stroomverbruik en een lange standby-levensduur nodig.

Een goed-geselecteerde buidelcel kan het volgende ondersteunen:

  • Draadloze sensoren
  • Activa-trackers
  • GPS-apparaten
  • Apparatuur voor bewaking op afstand
  • Slimme apparaten voor thuis
  • Industriële IoT-knooppunten

Voor IoT-producten met een lange-levensduur moeten ingenieurs de zelf-zelfontlading, de stand-bystroom, de bedrijfstemperatuur en de oplaadfrequentie evalueren.

 

► Medische diagnostische apparaten

Medische elektronicavereisen vaak consistente batterijprestaties en strikte kwaliteitscontrole.

Toepassingen kunnen zijn:

  • Draagbare diagnostische apparatuur
  • Medische bewakingsapparatuur
  • Draagbare gezondheidssensoren
  • Draagbare testapparatuur
  • Patiëntvolgsystemen

Afhankelijk van het product en de markt kan er sprake zijn van batterijkwalificatieISO13485productiecontroles enIEC 62133-2veiligheidseisen [7].
 

► Sub-nulbewerkingen

Standaard lithiumbatterijen verliezen prestaties bij lage temperaturen.

Voor buitenapparatuur en elektronica voor koude-omgevingen kunnen gespecialiseerde formuleringen voor lage- temperaturen nodig zijn.

Sommige ontwerpen kunnen een bruikbare output behouden bij temperaturen tot ongeveer-40 graden.

Typische toepassingen zijn onder meer:

  • Volgapparatuur voor buiten
  • Monitoring van de koude-keten
  • Wintersportelektronica
  • Industriële sensoren
  • Apparatuur voor bewaking op afstand

Batterij met lage- temperatuur bij de keuze moet rekening worden gehouden met zowel de ontladingsprestaties als de oplaadbeperkingen.

 

►Commerciële drones en robotica

Dronesen robotica hebben een hoog vermogen nodig in een lichtgewicht pakket.

Deze toepassingen maken vaak gebruik vanhoge-ontladingsmulti-batterijengeschikt voor het leveren van continue of burst-stroom hierboven25C.

Belangrijke ontwerpparameters zijn onder meer:

  • Continue ontlaadstroom
  • Piek ontlaadstroom
  • Spanning zakt
  • Interne weerstand
  • Gewicht van de batterij
  • Celmatching
  • Thermische prestaties

Voor deze producten is het simpelweg kiezen van een batterij met hoge-capaciteit niet voldoende.

De accu moet bovendien de benodigde stroom leveren zonder overmatige hitte of spanningsverlies.

 

7. Opslag, verzorging en veiligheid: het opzwellen van de batterij vermijden

Een typische lithiumpolymeercel kan hiervoor ongeveer zorgen300 tot 500 oplaadcyclivoordat de capaciteit onder gespecificeerde testomstandigheden onder ongeveer 80% van de oorspronkelijke capaciteit daalt [8].

De werkelijke levensduur van de batterij is sterk afhankelijk van hoe de cel wordt opgeladen, ontladen, opgeslagen en gebruikt.
 

► Opslagstatus-van-lading: 3,80V–3,85V

Zorg er bij langdurige opslag- voor dat u de batterij niet voortdurend volledig opgeladen houdt.

Er is een volledig opgeladen standaard LiPo-cel in de buurt4.20V.

Voor opslag moet er een celspanning rond zijn3.80V–3.85V, of ongeveer40%–50% laadstatus, kan de achteruitgang op de lange- termijn helpen verminderen [8].

Dit is vooral belangrijk wanneer eindproducten enkele maanden in magazijnen kunnen blijven voordat ze worden gebruikt.

 

► Het verzachten van celzwelling

Het opzwellen van de batterij wordt meestal veroorzaakt door het genereren van gas in het zakje.

Dit kan het gevolg zijn van de afbraak van elektrolyten en de afbraak van vaste elektrolyteninterfase (SEI) [6].

Veel voorkomende oorzaken zijn:

  • Langdurige-blootstelling aan hoge temperaturen
  • Overladen
  • Opladen boven de opgegeven spanning
  • Ernstige over-afscheiding
  • Interne kortsluiting
  • Mechanische schade
  • Celveroudering
  • Onjuiste oplaadomstandigheden

Bij het genereren van gas kan sprake zijn van CO2, CO en koolwaterstoffen [6].

Een gezwollen lithium-polymeerbatterij moet buiten gebruik worden gesteld.

Het mag niet verder worden opgeladen of gebruikt in het product.

 

► Veilige verwijdering

Beschadigde, gezwollen, verouderde lithiumbatterijen of lithiumbatterijen aan het einde-} van- levensduur moeten worden behandeld in overeenstemming met de toepasselijke lokale vereisten voor batterij- en elektronisch afval.

Maak gebruik van goedgekeurde kanalen voor batterijrecycling of e-afvalinzameling.

Gooi lithium-polymeerbatterijen niet bij het normale huishoudelijke afval.

 

8. Aangepaste 3,7 V lithiumpolymeeroplossingen van Blumoti

Standaard batterijformaten zijn niet voor elk product geschikt.

In veel compacte elektronicaprojecten begint de batterijselectie met de beschikbare mechanische ruimte.

Shenzhen Blumoti Energieco., Ltd.biedt op maat gemaakte batterijoplossingen voor toepassingen waarbij standaard zakafmetingen, ontladingssnelheden, draadlengtes, connectoren of beveiligingscircuits niet voldoen aan de ontwerpvereisten.

 

► Aangepaste vormfactoren

Aangepaste lithium-polymeerbatterijenkan worden ontworpen rond specifieke mechanische vereisten.

Opties kunnen zijn:

  • Gebogen LiPo-batterijen
  • Ultra-dunne batterijen van minder dan 1,0 mm
  • L-vormige batterijen
  • Ronde buidelcellen
  • Kleine lithium-polymeerbatterijen
  • Aangepaste breedtes en lengtes
  • Aangepaste capaciteitsbereiken
  • Speciale batterijvormen

Het doel is simpel: plaats meer bruikbare batterijcapaciteit in de ruimte die al beschikbaar is in het product.

 

► Aangepaste draden, connectoren en beschermingskaarten

Een complete batterijoplossing kan ook het volgende omvatten:

  • PCM-beschermingsplaat
  • Aangepaste draadlengte
  • JST-connectoren
  • Molex-connectoren
  • PH2.0-connectoren
  • XH2.5-connectoren
  • NTC-thermistor
  • Aangepaste connectorpolariteit
  • Isolatie van de batterij
  • Aangepaste etiketten

Dit kan het secundaire assemblagewerk tijdens de productie van het eindproduct verminderen.

 

► Wereldwijde certificeringen

Verschillende markten en toepassingen kunnen verschillende nalevingsdocumenten voor batterijen vereisen.

Blumoti biedt certificeringsondersteuning, waaronder:

  • UN38.3
  • UL 1642
  • CE
  • IEC 62133-2
  • RoHS
  • KC

Deze eisen kunnen van invloed zijn op zowel de productontwikkeling als de internationale scheepvaart [4], [7], [9].

Voor OEM- en ODM-projecten moeten de certificeringsvereisten vroegtijdig worden besproken.

Wachten tot de massaproductie de certificering bevestigt, kan voor onnodige vertragingen zorgen.

 

9. Veelgestelde vragen

 

 

01.Wat is het verschil tussen een 3,7V en een 3,8V LiPo-batterij?

Een standaard3,7V LiPo-batterijnormaal gesproken kosten4.20V.

A 3,8 V of 3,85 V hoog-LiPo-batterij, ook wel A genoemdLiHV-batterij, maakt gebruik van een chemie die is ontworpen voor een hogere laadspanning.

Afhankelijk van het celontwerp kan de maximale laadspanning worden bereikt4,35V of 4,40V [2].

De hogere laadspanning kan de volumetrische energiedichtheid verhogen.

De lader moet echter wel de juiste maximale spanning ondersteunen.

Er mag niet automatisch worden aangenomen dat een standaard 4,20 V LiPo-lader een LiHV-batterij van 4,35 V of 4,40 V ondersteunt.

02.Kan ik een 3,7V LiPo-batterij rechtstreeks opladen via een 5V USB-poort?

Nee.

A 3,7V lithium-polymeerbatterijmag niet rechtstreeks op een 5V USB-voeding worden aangesloten.

De batterij heeft een speciale batterij nodigLaadcircuit voor CC/CV-lithiumbatterij.

Veelgebruikte ladercontrollers omvatten apparaten zoals deTP4056EnMCP73831.

Het laadcircuit regelt de stroom tijdens de CC-fase en beperkt de accuspanning tot ongeveer4.20Vtijdens de CV-fase [5].

Dit beschermt de batterij tegen ongecontroleerd overladen.

03. Hoe lang gaat een lithium-polymeerbatterij van 3,7 V mee?

Sstandaard LiCoO2- of NMC-zakjes bieden doorgaans ongeveer300 tot 500 volledige oplaadcycli-voordat de capaciteit daalt tot onder ongeveer 80% van de oorspronkelijke nominale capaciteit onder standaard testomstandigheden [8].

De werkelijke levensduur van de cyclus is afhankelijk van verschillende factoren:

  • Laadspanning
  • Ontladingsdiepte
  • Laadtarief
  • Ontladingssnelheid
  • Bedrijfstemperatuur
  • Opslagtemperatuur
  • Laadstatus tijdens opslag
  • Batterijkwaliteit
  • Toepassingsbelastingsprofiel

 

Een batterij die werkt bij een gematigde temperatuur en een gemiddelde ontladingsdiepte gaat over het algemeen langer mee dan een batterij die wordt blootgesteld aan hoge temperaturen, diepe cycli of continue opslag met hoge- spanning.

04.Wat zorgt ervoor dat een lithium-polymeerbatterij van 3,7 V opzwelt?

Zwelling wordt veroorzaakt door gasontwikkeling in de buidelcel.

Dit is meestal het gevolg van afbraak van elektrolyten of afbraak van SEI [6].

Veel voorkomende oorzaken zijn:

  • Langdurig opladen op -termijn dichtbij of boven 4,20 V
  • Te hoge laadspanning
  • Bedrijfstemperaturen boven ongeveer 60 graden
  • Interne kortsluiting
  • Mechanische schade
  • Ernstige veroudering
  • Over-ontlading onder ongeveer 2,50 V

 

Een gezwollen batterij moet buiten gebruik worden gesteld en via een geschikt batterijrecyclingkanaal worden behandeld.

 
Referenties en technische normen
 

[1] Linden, D., & Reddy, TB
Handboek over batterijen, 4e editie.McGraw-Hill-onderwijs.
Behandelt de structuur van de buidelcellen, polymeerelektrolyten en de intercalatiechemie van lithium-ionen.

 

[2] Schipper, F., et al. (2017).
"Review: recente ontwikkelingen en vooruitzichten op het gebied van kathodematerialen voor lithium-ionbatterijen."
Geavanceerde energiematerialen, 7(8), 1602873.
Omvat hoog-kathodematerialen en 4,35V–4,40V LiHV-mechanismen.

 

[3] Batterijuniversiteit, Cadex Electronics.
BU-206: Lithium-polymeer: ​​stof of hype?
BU-409: Lithium-ion opladen.
Biedt referentie-informatie uit de sector over de constructie van lithiumpolymeer, CC/CV-opladen en batterijvormfactoren.

 

[4] UL 1642.
Norm voor de veiligheid van lithiumbatterijen.
Underwriters Laboratoria.
Behandelt kortsluiting-, overbelasting, mechanisch misbruik en andere veiligheidsevaluaties van lithiumbatterijen.

 

[5] Texas Instruments & Microchip-technologie.
Toepassingsnotitie AN2175: oplaadmethoden voor lithium-ion-/polymeercellen.
Biedt technische begeleiding bij het opladen met constante stroom/constante spanning en het beëindigen van het opladen.

 

[6] Arora, S., et al. (2016).
"Een overzicht van degradatie- en veiligheidsmechanismen in lithium-ionbatterijen."
Journal of Stroombronnen, 312, 142–157.
Bespreekt de afbraak van elektrolyten, gasontwikkeling, zwelmechanismen en het oplossen van koper tijdens ernstige over--ontlading.

 

[7] IEC 62133-2:2017.
Secundaire cellen en batterijen die alkalische of andere niet-zure elektrolyten bevatten - Veiligheidseisen voor draagbare, afgedichte secundaire lithiumcellen en -batterijen.
Internationale Elektrotechnische Commissie.

 

[8] Ecker, M., et al. (2014).
"Kalender- en cycluslevensstudie van op Li (NiMnCo) O2 / LiCoO2 gebaseerde cellen."
Journal of Stroombronnen, 248, 839-851.
Biedt referentiegegevens voor lithium{0}}ion-veroudering, levensduur, capaciteitsbehoud en opslagomstandigheden.

 

[9] Economische Commissie voor Europa van de Verenigde Naties (VN/ECE).
UN Manual of Tests and Criteria, Part III, Sub-section 38.3 - UN38.3.
Definieert internationale testvereisten voor lithiumcellen en batterijtransport.

 

Aanvraag sturen
Neem contact met ons opals u vragen heeft

U kunt contact met ons opnemen via telefoon, e-mail of het onderstaande online formulier. Onze specialist neemt spoedig contact met u op.

Neem nu contact op!